Hračky

Recenze a tipy na hračky pro holky a kluky. Aktuální online katalog hraček.

Víly Winx: víte, která je která?: „Je velmi štědrá, a když si někdo z jejích blízkých něco přeje, dokáže ho překvapit nějakým neobyčejným vynálezem, ze kterého mají všichni velkou radost.“ „Každá holčička, která na seriál pravidelně kouká, má vybranou tu svou vílu, kterou by si přála dostat třeba k narozeninám.“ „Slovo winx je slovní hříčka, která vznikla ze slova wings, jež se vyslovuje stejně.“

winx mythix

Každá dítě touží po hračce, která nějak souvisí s jejím oblíbeným seriálem nebo pohádkou. Plyšové postavičky z pohádky, model autíčka Cars z filmu pro děti apod. Obliba různých seriálů ale podléhá času, a proto se mění také hračky, které jsou zrovna trendy a takříkajíc v kurzu. Hračky, po kterých děti touží. V poslední době se velké oblibě mezi holčičkami těší víly z oblíbeného animovaného seriálu Winx club. Tady najdeš všechny panenky Winx.

Slovo winx je slovní hříčka, která vznikla ze slova wings, jež se vyslovuje stejně. V překladu toto slovo znamená křídla, což je také hlavní poznávací znamení těchto víl. Hračky motivované pohádkou Winx Club se prodávají jak pod označením Winx, tak Wings. 

V seriálu vystupuje šest ženských postaviček – víl, které dohromady tvoří jednu skupinu. Co postavička, to také hračka. Pojďme si je představit.

Víly Winx

Víly Winx bojují společně proti zlu, kouzelníkům a čarodějnicím. Jsou obdarovány výjimečnými schopnostmi. Každá umí vykouzlit něco jiného, čímž se od sebe vzájemně liší, nicméně dohromady jsou nepřemožitelné.

Winx Tynix Fairy - Stella
Winx Tynix Fairy - Bloom
Winx Tynix Fairy - Flora
Winx Charming Fairy - Flora
Winx Charming Fairy - Stella
Winx Charming Fairy - Bloom
Winx Tynix Fairy - Tecna
Winx Trix Power - Icy

Bloom

Bloom (dlouhé zrzavé vlasy) je z celé skupiny víl nejmocnější, protože ovládá živel oheň. Také se jí říká víla dračího ohně. Dokáže rozpoznat nebezpečí a rychle reagovat. Je princeznou ztracené planety Domino, na které je ukryt Dračí duch a ona je vílou-strážkyní tohoto pokladu – největší síly Magické dimenze.

Stella

Stella (dlouhé blonďaté vlasy) je nejlepší kamarádkou princezny Bloom, drží se při sobě. Je to dobrosrdečná optimistka a velmi citlivá dívka, ale také je marnivá, protože miluje nakupování a oblečení. Je vílou Zářícího slunce a princeznou Solarie, planety, kde jsou všichni lidé velmi šťastní a srdeční.

Flora

Flora (dlouhé oříškově hnědé vlasy s blonďatým přelivem) je víla přírody a veškerou svoji energii získává z květin a rostlin. Vyzná se ve všech možných bylinkách a v přípravě kouzelných lektvarů. Flora pochází z planety Lynphea. Všichni obyvatelé tohoto kvetoucího království jsou mírumilovní. I když je Flora nejmladší ze všech hrdinek, chová se nejdospěleji. Je jednoznačně nejmoudřejší a nejpřemýšlivější ze všech. Kdykoli se její přátelé začnou hádat, snaží se jejich spory urovnat.

Musa

Musa (dlouhé modré vlasy) je víla hudby. Pochází z planety Melodie. Má přirozené vyšetřovací schopnosti a dobře si všímá drobností, takže se z ní stala přebornice v řešení záhad. Musa se většinou drží stranou, protože ji absolutně pohlcuje hudba. Je oblíbená, protože svým detektivním instinktem vždycky odhalí všechna tajemství svých přátel. Na druhou stranu s ní její kamarádky mohou mluvit úplně otevřeně a mají přitom jistotu, že jejich tajemství jsou u ní bezpečně ukrytá.

Tecna

Tecna (krátké fialové vlasy) jakožto víla technologie čerpá energii ze všech technologických a energetických zdrojů. Je z celé skupiny nejvzdělanější a vyniká ve všech vědeckých předmětech. Logiku upřednostňuje před emocemi. Pochází ze Zenitu, technologického království, kde se všechno soustředí na vědecký pokrok. Je velmi štědrá, a když si někdo z jejích blízkých něco přeje, dokáže ho překvapit nějakým neobyčejným vynálezem, ze kterého mají všichni velkou radost.

Layla

Layla (dlouhé kudrnaté tmavé vlasy) je vílou vln. Má schopnost ovládat vodu a magickou tekutinu (Morphix), která slouží k chytání nepřátel do pasti. Je sportovně založená, energická a má neobvyklé taneční nadání. Layla je princezna z planety Andros a zbožňuje moře. Poté, co se stala vílou, dokázala výborně spojit svou tělesnou zdatnost s kouzelnictvím. V bitvě vyniká její fyzická odolnost a výbušná energie. Svoji statečnost neustále dokazuje tím, že bojuje v první linii.

Hračky Winx Club

Každá holčička, která na seriál pravidelně kouká, má vybranou tu svou vílu, kterou by si přála dostat třeba k narozeninám. Pokud chcete udělat své dcerce radost a chcete jí koupit panenku vílu, pak se držte jména postavičky, protože s vílami Wings club existuje mnoho hracích setů – Wings club magical hair (panenky s dlouhými vlasy a doplňky do vlasů), Winx club Love&Pet (panenky se zvířátkem a doplňky), Wings club Styling Head (česací hlavy s doplňky) aj. Největší radost budou mít holky ale určitě z panenek a postaviček z Winx clubu. Licencované, tedy originální značkové panenky Winx vyrábí společnost Rainbow.

06. 02. 2013 | Michaela Novotná

Diskuze